Christen Sørensen1743

Name
Christen Sørensen
Given names
Christen
Surname
Sørensen
Also known as
Christen Møller
Birth calculated 1743

Birth of a son
#1
Christen Christensen
calculated 1786 (Age 43 years)
Census July 1, 1787 (Age 44 years) Age: 42 years
Census February 1, 1801 (Age 58 years) Age: 60 years
Shared note:

Aalborg, Slet, Oudrup, Hornbeck, ingen, Familie 1, FT-1801, B2911

Navn Alder Civilstand Stilling i husstanden Erhverv Fødested
Christen Sørensen 60 Gift huusbonde bonde og gaardbeboer
Bodil Jensdatter 36 Gift hans kone
Kjersten Christensdatter 22 Ugift hans barn
Søren Christensen 21 Ugift hans barn døv og dum
Gjertrud Marie Christensdatter 20 Ugift hans barn døv og dum
Christen Christensen 13 Ugift hans barn
Anne Kjerstine Christensdatter 8 Ugift hans barn
Karen Christensdatter 2 Ugift deres barn
Hans Nielsen 28 Ugift tjenestekarl
Deathyes

Last change December 25, 201518:19:01

by: Søren Tolstrup Christensen
Census

Aalborg, Slet, Oudrup, Hornbeck, ingen, Familie 1, FT-1801, B2911

Navn Alder Civilstand Stilling i husstanden Erhverv Fødested
Christen Sørensen 60 Gift huusbonde bonde og gaardbeboer
Bodil Jensdatter 36 Gift hans kone
Kjersten Christensdatter 22 Ugift hans barn
Søren Christensen 21 Ugift hans barn døv og dum
Gjertrud Marie Christensdatter 20 Ugift hans barn døv og dum
Christen Christensen 13 Ugift hans barn
Anne Kjerstine Christensdatter 8 Ugift hans barn
Karen Christensdatter 2 Ugift deres barn
Hans Nielsen 28 Ugift tjenestekarl